جام جهانی 2022 و توپ هوشمند

  1. خانه
  2. علم و تکنولوژی
  3. جام جهانی 2022 و توپ هوشمند
برای تشخیص صحنه آفساید در بازی های جام جهانی قطر 2022 توپ هوشمند طراحی شد که اطلاعات دقیقی از موقعیت توپ در زمین به کمک داوران ارائه می دهد.
توپ هوشمند جام جهانی 2022 قطر

به گزارش فیفا در بازی های جام جهانی 2022 برای جلوگیری از کاهش اشتباهات کمک داوران در تشخیص آفساید، از تکنولوژی جدیدی استفاده خواهد شد. از توپ هوشمند جام جهانی رونمایی شد. این توپ آفساید را تشخیص می‌دهد و کمک می کند تا موقعیت های آفساید به شکل سریع و دقیق بررسی شود.

بیشتر بخوانید

توپ هوشمند جام جهانی 2022

اشتباهات داوران مخصوصا در تشخیص موقعیت آفساید باعث شد تا برای جام جهانی قطر توپ هوشمند ساخته شود. در این توپ از 12 دوربین ویژه استفاده می‌شود که در مسیر توپ، مماس با چمن حرکت کرده و اطلاعات دقیقی از فردی که توپ را دنبال می کند، گزارش می‌دهد.

این تراشه هوشمند در توپ جام جهانی قطر، موقعیت توپ با فرکانس 500 هرتز بر ثانیه در هر لحظه به سامانه و اتاق VAR داوران اعلام می کند. داوران می‌توانند با چک کردن صحنه، در مورد آفساید بودن یا نبودن صحنه تصمیم بگیرند.

گفته می شود که با وجود توپ هوشمند در بازی های جام جهانی 2022، کمک داوران همچنان در بازی حضور دارند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

با ما در تماس باشید

Instagram
Telegram
WhatsApp
YouTube

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جشنواره فروش محصولات چاپ دلخواه

با ثبت نام در سایت، 10% تخفیف جهت خرید از محصولات چاپ دلخواه به شما تعلق خواهد گرفت. همچنین از تخفیف 5% همیشگی بهره‌مند خواهید شد. برای مشاهده محصولات روی این لینک کلیک کنید.

دسته‌ها


ما را دنبال کنید


چاپ روی محصولات


فهرست
حساب کاربری
0
سبد خرید
جستجو
واتس اپ